Zioła i zboża wykorzystywane podczas masażu, w składzie zawierają m.in.

Owoce Amla w starożytnych tekstach ajurwedyjskich uważane za najlepszy środek przeciw starzeniu. Są bardzo silnym środkiem odmładzającym, zawierają dużo naturalnej witaminy C.
Jęczmień- jest źródłem wszystkich protein i zawiera szeroką gamę witamin z grupy B, witaminy C oraz pozostałych witamin, minerałów, aminokwasów i aktywnych enzymów, które są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Minerały śladowe oraz zawarte w wyciągach z jęczmienia flawonoidy są doskonałymi przeciwutleniaczami, chroniącymi komórki przed uszkodzeniem przez produkty przemiany materii oraz wspomagają detoksykujące działanie wątroby.

Strączyniec cewiasty, złocisty deszcz -działa stymulująco na przeminę kolagenu w skórze, odtruwa organizm, oczyszcza jelita. Pomaga przy usunięciu toksyn z komórek do krwi (zwiększając, dalej z krwi do jelit i na zewnątrz organizmu. Glukozydy zawarte w roślinie zwiększają przepuszczalność membrany komórek i działa jak „ rozpuszczalnik” na toksyny. działa przeciwzapalnie i pojędrniająco, pozytywnie oddziałuje na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych


Punarnava -stosowany do skutecznego normowania funkcji nerek i układu
Neem, miodla indyjska-utrzymuje skórę w zdrowiu i połysku. Jego właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i oczyszczające krew są wielce użyteczne w traktowaniu skóry podczas jej zakłóconego stanu zdrowia. Zwiększa także odporność organizmu. W sanskryptach ajurwedyjskich jest nazywane sarva nivarini, czyli „lekarstwo na wszystkie choroby”

Udvartana stosowanyajest jako peeling w kuracjach odchudzających, likwidacji zmian cellulitowych, chorobowych zmianach skórnych, nadmiernej potliwości i przypadłościach reumatycznych. Skutecznie usuwa z organizmu szkodliwe toksyny i poprawia krążenie krwi. Wzmacnia układ mięśniowy, modeluje sylwetkę, nadaje skórze zdrowy wygląd.
– wygładzi nierówności skóry,
– pobudzi krążenie krwi,
– wyeliminuje nadmiar toksyn,
– wzmocni układ mięśniowy,
– wymodeluje sylwetkę,
– nada Twojej skórze zdrowy wygląd