Terapie holistyczne

Lomi Lomi Nui

… czyli masaż który budzi duszę.

Jest to metoda pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, powszechnie uznana za głęboko uzdrawiającą formę masażu. Tradycja ta sięga setki lat wstecz, a przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach masaż był nieodłączną częścią kultury wysp i stałym elementem dnia codziennego. Rozwinęło się wiele form lomi lomi, ta z którą najczęściej możemy się spotkać w Polsce, to lomi lomi nui, czyli masaż świątynny. Masaż ten obejmuje całe ciało (poza sferami intymnymi), a wykonuje się go głównie przedramionami. Długie i płynne ruchy, sprawiają, że masowana osoba doświadcza głębokiej relaksacji. Mięśnie wokół głównych stawów ciała, są rozciągane, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchów.

W wolnym tłumaczeniu lomi lomi to masaż miękką łapą zrelaksowanego kota. Przyjemność jest niezbędnym elementem w powracaniu do zdrowia i naturalnej harmonii. Kiedy jej doznajemy ciało rozluźnia się, puszczają napięcia, energia dużo swobodniej płynie przez ciało. Dlatego przyjemny, pełen szacunku dotyk jest podstawą tej sztuki. Rozluźniając ciało, pośrednio wpływamy na mózg i połączenia neuronalne. Poczucie relaksu w ciele sprawia, że do wielu spraw możemy nabrać większego dystansu. W związku z tym, masaż ten może być świetnym sposobem na poszerzanie horyzontów naszej świadomości.

Ci, dla których ważny jest kontakt z samym sobą, dobrze wiedzą, że trudno jest siebie usłyszeć w stresie i zabieganiu. Podczas rytuału lomi lomi nui tworzy się przestrzeń, dzięki której można wsłuchać się w szept swojej duszy i poradzić się intuicji.

Jest to bardzo skuteczna metoda pracy z ciałem, za pomocą której można poradzić sobie z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, bólami mięśni, migrenowymi bólami głowy spowodowanymi długotrwałym stresem lub ciężkimi przeżyciami.

Głęboki relaks powoduje odblokowanie negatywnych emocji, które zostają zapamiętywane przez nasze mięśnie poprzez wywołanie w nich napięcia. Przywrócenie świadomości naszego ciała poprzez stan relaksacji (stan Alfa) osiągnięty dzięki Lomi Lomi Nui, pozwala nam na pozbycie się wielu fizycznych i psychicznych ograniczeń.

Cena za sesję 450 PLN | 2 h

Cena obejmuję rozmowę i masaż, dopełnieniem jest Gong Tam Tam.

Dźwiękoterapia misami wg metody Petera Hessa

Podczas masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa, na ciele masowanej osoby ustawia się misy terapeutyczne, a następnie uderza je filcową pałką.

Wprowadza to instrument w wibracje, odczuwane na całym ciele.Klasyczny masaż dźwiękiem odbywa się w pozycji leżącej, na brzuchu i na plecach. Zazwyczaj rozpoczyna się od stref refleksyjnych – na stopach, a następnie misy układane są kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, klatki piersiowej, ramion i dłoni. Dźwięk misy porusza nasze wnętrze, wprowadza duszę w wibrację. Dźwięk przepływa przez ciało, delikatnie je masując. Oczyszcza kanały energetyczne ciała.

Masaż według metody Petera Hessa jest skuteczną metodą relaksu. Dzięki wibracji dźwięku, osiągamy stan odprężenia. Usunięte zostają nagromadzone w codziennym stresie zmartwienia, blokady i uczucie niepewności. Specjalne techniki wydobywania dźwięków z mis, ułożonych na ciele i dzwonków tybetańskich, tworzą łagodne wibracje, delikatnie masują i rozluźniają ciało na zewnątrz i wewnątrz. Jest to również dobra alternatywa dla osób, które nie akceptują intensywnego dotyku. Masaż ten, pomaga usuwać napięcia mięśniowe, blokady energetyczne, ułatwia rozpoznawanie i pokonywanie lęków oraz docieranie do głębin własnego wnętrza. Dźwięk gonga Tam Tam likwiduje napięcia karku i pleców, usuwa bóle głowy, reguluje przemianę materii, uwalnia od skurczów podbrzusza, uspokaja i pogłębia oddech, poprawia zdolności koncentracji.

Cena za sesję 150 PLN | 1h